Asortyment

Kategorie

Strona Główna > Asortyment > Wkłady kominkowe > Unico > Kominki wodne

Nemo 2

Opis produktu:

Płaszcz wodny – umieszczony został wokół komory paleniskowe oraz w rozbudowanym wymienniku bezpośrednio nad paleniskiem. Pozwala to na przekazanie znacznej ilości energii do płaszcza wodnego.

Komora spalania – ściany oraz podłoga wyłożone zostały ceramiką ogniotrwałą o wysokiej pojemności cieplnej (Refrabox lub szamot), która kontroluje sprawne przesyłanie ciepła do płaszcza wodnego. Równocześnie ma pozytywny wpływ na bilans temperatury, która panuje w komorze oraz ścianach płaszcza wodnego. Dodatkową zaletą jest gromadzenie ciepła, które będzie emitowane jeszcze po zakończeniu palenia.

Deflektor – ceramiczny, stworzony z materiału Refrabox. Odpowiedzialny jest za zwiększenie skuteczności spalania spalin, podwyższa sprawność oraz temperaturę znajdującą się w komorze spalania. Sprawia to, że szyba pozostaje czysta i nie musimy martwić się o jej czyszczenie po każdym paleniu. Więcej o ceramice Refrabox: kliknij tu.

Szyba – zwykła lub z wykonanym nadrukiem sitodrukowym, który wizualnie powiększa front wkładu. Produkt można doposażyć w podwójną szybę, która podwyższy temperaturę komory spalania oraz przyczyni się do zachowania czystości szyby. Dodatkowym, istotnym aspektem jest zmniejszenie promieniowania ciepła na zewnątrz na rzecz przekazania go do płaszcza wodnego.

Czopuch – wyposażony został w dodatkowe radiatory, które jeszcze bardziej obniżają temperaturę spalin – wpływa to pozytywnie na wzrost sprawności spalania we wkładzie.

Korpus wkładu – wykonany został z najwyższej jakości blachy stalowej o grubości 4 i 5 mm. Cięta była laserowo i wyginana na precyzyjnych giętarkach CNC, a spawanie wkładu odbywa się w osłonie gazów szlachetnych.

Zasysanie powietrza z zewnątrz – wkład fabrycznie został wyposażony w dolot powietrza z zewnątrz. Dla dodatkowej wygody montażu króćce służące przyłączeniu rury zasysającej umieszczone zostały z trzech stron kolektora powietrza.

Rekuperacja/wentylacja mechaniczna – wkład jest szczelny, dlatego można z niego korzystać bez żadnych obaw w pomieszczeniach wykorzystujących wentylację mechaniczną (rekuperację).

Obieg powietrza w komorze spalania – Dzięki naszej innowacyjnej, autorskiej konstrukcji kolektora zasysającego, w zależności od fazy palenia powietrze może być dostarczone równocześnie z listwy dolnej (pod szybą) jak i górnej (nad szybą) – dźwignia regulacyjna w pozycji skrajnej – faza rozpalania. Ilość powietrza docierającego do wkładu jest wówczas wysoka co ma dobry wpływ na rozpalanie się podpałki i na rozpoczęcie właściwego procesu palenia.

Przesuwając dźwignię zamyka się stopniowo powietrze „dolne” i w pozycji  środkowej całość powietrza dociera do komory tylko „z góry” – faza zasadnicza

Dalsze przesuwanie suwaka powoduje stopniowe domykanie powietrza pierwotnego aż do momentu jego całkowitego zamknięcia.

Jedynym powietrzem dopływającym wówczas do komory spalania, podtrzymującym żar w palenisku jest powietrze wtórne dostarczone specjalnymi kanałami do otworów, które znajdziemy w tylnych narożnikach komory spalania

Powietrze wtórne ma pozytywny wpływ na dopalanie spalin przez co równocześnie skutecznie ogranicza emisję szkodliwych substancji oraz podwyższa sprawność wkładu

Kolektor powietrza – kolektor umieszczony  pod podłogą komory spalania zasysa i rozdziela powietrze do górnej i dolnej listwy

Płotek ochronny – jego funkcją jest zabezpieczenie szyby przed uszkodzeniem, łatwy w montażu

Nóżki – dzięki regulacji nóżek możliwe jest wypoziomowanie wkładu w zakresie do 50 mm

Dane techniczne:

Moc grzewcza [kw] 16
Szyba zwykła [mm] płaska 540 x 350
Szyba z nadrukiem [mm] płaska 610 x 430
Wysokość wkładu [mm] 1080
Szerokość wkładu [mm] 740
Głębokość wkładu [mm] 467
Sprawność [%] 78
Kubatura pomieszczeń ogrz. [m3] 350 - 500
Średnie zużycie opału max [kg/h] 4 - 6
Ciężar [kg] 209
Średnica komina [mm] 180
Pojemność wodna [l] 39
Średnica króćca zasysania powietrza [mm] 100

 

Copyrights © 2013 AKOM - Salon kominków
wizyt ogółem : 25071358, ilość osób online: 5