Asortyment

Kategorie

Strona Główna > Asortyment > Wkłady kominkowe > Hoxter > Kominki wodne

Zasada działania kominków wodnych

Gorące spaliny z paleniska przepływają przez wymiennik wodny rurowy lub ożebrowany umieszczony nad paleniskiem .Dalsza część wymiennika jest jednocześnie wbudowana także we wszystkich ścianach paleniska . W wymienniku ciepło z gorących spalin jest oddawane do wody , która jest doprowadzana do zbiornika akumulacyjnego . W zbiorniku akumulacyjnym ciepła woda jest magazynowana i wykorzystywana do grzania wody użytkowej , grzejników lub ogrzewania podłogoewgo .Zimna woda przedostaje się zpowrotem z dolnej części zbiornika akumulacyjnego do wymiennika wodnego.

Bezpieczna eksploatacja

Bezpieczeństwo eksploatacji wkładów kominkowych wodnych jest zapewnione przez wbudowaną pętlęchłodzącą oraz zawór termostatyczny . W przypadku osiągnięcia niepożądanej wysokiej temperatury 95 stopni w wymienniku wodnym otworzy się zawór termostatyczny i wpuści do pętli zimną wodę z sieci .Woda przepływająca przez pętlę ochładza wymiennik wodny , dzięki czemu temperatura zmniejsza się do wartości eksploatacyjnych 60 -80 stopni .

Modele w opracowaniu Moc +

Niektóre z wkładów kominkowych wodnych są dostępne w opracowaniu Moc +. Niniejsze produkty są przystosowane do pracy z większymi dawkami paliwa . Przy większych dawkach paliwa palenisko produkuje więcej energii cieplnej , która w wymienniku rurowym jest odprowadzana do wody .

Gwarancja trwałości korpusu

Wkłady kominkowe wodne należycie pełnią funkcję kotła do podgrzewania wody  , dlatego też opierają się na podobnych kryteriach bezpieczeństwa . Symulacja obciążenia ciśnieniowego korpusu gwarantuje właściwości wkładów kominkowych wodnych w sytuacjach skrajnych i określa w ten sposób elementy bezpieczeństwa . Jest to kolejny stopień zabezpieczenia , który oferujemy naszym klientom .

Efektywny przepływ energii w wymienniku

Konstrukcja wymiennika ma zasadniczy wpływ na jego dalsze funkcjonowanie i wydajność .Przed wprowadzeniem kożdego produktu na rynek stymuluje się i reguluje przepływ wody w wymienniku w taki sposób , aby przekazywana przez wymiennik moc do wody była maksymalna .

rekordów: 9, strona 1 z 1
Copyrights © 2013 AKOM - Salon kominków
wizyt ogółem : 20865063, ilość osób online: 43