Asortyment

Kategorie

Strona Główna > Asortyment > Wkłady kominkowe

Nemo 6

Dane techniczne:

Moc grzewcza [kw] 14
Szyba zwykła [mm] 649 x 272
Szyba z nadrukiem [mm] 710 x 340
Wysokość wkładu [mm] 1090
Szerokość wkładu [mm] 848
Głębokość wkładu [mm] 437
Sprawność [%] 74
Średnie zużycie opału max [kg/h] 5,5 - 6,5
Ciężar [kg] 220
Średnica komina [mm] 181
Pojemność wodna [l] 45
Średnica króćca zasysania powietrza [mm] 98
Moc grzewcza obiegu wodnego [kW] 9

 

Opis produktu:

Płaszcz wodny – umiejscowiony wokół komory paleniskowej oraz w rozbudowanym wymienniku nad paleniskiem co pozwala na przekazanie dużej ilości energii do płaszcza wodnego.

Komora spalania – zarówno podłoga jak i ściany wyłożone są ceramiką ogniotrwałą o wysokiej pojemności cieplnej (szamot lub Refrabox), która stabilizuje przekazywanie ciepła do płaszcza wodnego, ma także korzystny wpływ na bilans temperatury panującej w komorze i w ścianach płaszcza wodnego. Dodatkowym atutem jest akumulacja ciepła które będzie przekazywane do wody jeszcze długo po zakończeniu palenia.

Deflektor – ceramiczny, wykonany z materiału Refrabox. Znacząco przyczynia się do skuteczniejszego dopalania spalin, podwyższa sprawność oraz temperaturę w komorze spalania, co sprawia, że szyba pozostaje czysta i nie ma konieczności czyszczenia jej po każdym paleniu.

Szyba – zwykła lub z nadrukiem sitodrukowym, dającym wizualny efekt większego frontu wkładu. Wkład może być wyposażony w szybę podwójną – podwyższa temperaturę komory spalania, przyczynia się do zachowania szyby w czystości, zmniejsza emisję ciepła do pomieszczenia na rzecz ciepła przekazywanego do płaszcza wodnego.

Czopuch – wyposażony w dodatkowe radiatory które dodatkowo obniżają temperaturę spalin co wpływa na wzrost sprawności spalania we wkładzie.

Korpus wkładu – wykonany z wysokiej jakości blachy stalowej grubości 4 i 5 mm, ciętej laserowo, wyginanej na precyzyjnych giętarkach CNC, spawany w osłonie gazów szlachetnych.

Zasysanie powietrza z zewnątrz – wkład standardowo wyposażony jest w dolot powietrza z zewnątrz. Dla wygody montażu króćce do przyłączenia rury zasysającej umieszczone są z trzech stron kolektora powietrza.

Rekuperacja/wentylacja mechaniczna – wkład jest szczelny, czyli umożliwia bezpieczne użytkowanie kominka w pomieszczeniach z wentylacją mechaniczną (rekuperacją).

Obieg powietrza w komorze spalania – Dzięki innowacyjnej, autorskiej konstrukcji kolektora zasysającego, powietrze  w zależności od fazy palenia może być dostarczane równocześnie z listwy dolnej (pod szybą)i górnej (nad szybą) – dźwignia regulacyjna w pozycji skrajnej – faza rozpalania. Ilość powietrza dostarczanego do wkładu jest wtedy wysoka co pomaga w szybkim rozpaleniu się podpałki i rozpoczęciu głównego procesu palenia.

Przesuwając dźwignię zamyka się stopniowo powietrze „dolne” i w pozycji  środkowej całe powietrze płynie do komory tylko „z góry” – faza zasadnicza.

Dalsze przesuwanie suwaka powoduje stopniowe przymykanie powietrza pierwotnego aż do jego całkowitego zamknięcia.

Jedynym powietrzem dopływającym wtedy do komory spalania, podtrzymującym żar w palenisku jest powietrze wtórne dostarczane specjalnymi kanałami do otworów w tylnych narożnikach komory spalania.

Powietrze wtórne powoduje dopalanie spalin przez co skutecznie ogranicza emisję szkodliwych substancji oraz podwyższa sprawność wkładu.

Kolektor powietrza – kolektor zasysający i rozdzielający powietrze do górnej i dolnej listwy umieszczony jest pod podłoga komory spalania.

Płotek ochronny – łatwy w montażu element wyposażenia, zalecany do zastosowania jako zabezpieczenie szyby przed uszkodzeniem.

Nóżki – regulowane, wahliwe nóżki umożliwiają wypoziomowanie wkładu w zakresie do 50 mm.

Copyrights © 2013 AKOM - Salon kominków
wizyt ogółem : 25071578, ilość osób online: 157