Asortyment
Kategorie
Biokomink 3
Biokominek 3 posiada moc 3,25 kW/h-12 h. W Biokominku 3 w jednym cyklu spalamy 12kg suchego twardego drewna np. buk.
Po całkowitym spaleniu drewna piec oddaje ciepło przez minimum 12 godzin. 1 kg suchego drewna = ok. 4 kW. Przy 80% sprawności Biokominka 3 z jednego kilograma suchego twardego drewna uzyskujemy 3,2 kW 12kg x 3,2 kW = 38,4 kW.
Montaż drzwi biokominka 3
Opis:
Biokominek to specjalna (powstała na bazie Biopaleniska 3) komora spalania, która jednoczy w sobie cechy pieca kaflowego ( w sposobie oddawania ciepła) i kominka ( w sposobie eksploatacji i w wyglądzie).
Oferujemy biokominek w dwóch różnych wersjach tzn. z różną geometrią komory spalania co tym samym daje dwa różne zakresy wydajności. I tak Biokominek 3 z kwadratową podstawą posiada nominalną moc cieplną 3,25 kW/h, natomiast biokominek 5 z podstawą w kształcie trapezu 5,4 kW/h.
Sposób funkcjonowania:
Komora spalania biokominka jest przeznaczona tylko do spalania ciętego drewna i drewnianych brykietów.
W przypadku ręcznego sterowania przepływu powietrza powietrze doprowadzane jest do komory przez osobny otwór, który jest otwierany i zamykany ręcznie. Przy automatycznym zamykaniu z zastosowaniem klapy blokującej powietrze wpływa do cokołu lub przez kanały z szamotu pod płytą denną komory paleniska. Stamtąd jest doprowadzane przez kanały powietrzne w kształtkach ogniotrwałych ściennych i przez kanał powietrza zasilającego (14) oraz drzwiczki kominka do miejsca spalania drewna.
Aby uzyskać podaną wyżej wydajność w nominalnym czasie spalania 12 godzin konieczne jest 3 – krotne założenie kominka drewnem lub brykietem. Przy 1. załadowaniu nakłada się maksymalną ilość drewna.
Po spaleniu 1. partii do kominka należy włożyć tylko połowę maksymalnej ilości, podobnie przy 3 nałożeniu kominka (tylko połowa maksymalnej ilości ).
Montaż: Cokół
Montaż cokołu komory spalania może być przeprowadzony albo z użyciem oferowanego metalowego cokołu (13) z kanałem powietrza zasilającego (14) albo w taki sposób jak w tradycyjnym piecu kaflowym. Zarówno przy zastosowaniu automatycznej blokady powietrza jak i ręcznie uruchamianego dopływu powietrza (drzwiczki z pojemnikiem na popiół ) w cokole jest wystarczająco dużo miejsca, aby zastosować elektromechanikę.
Komora paleniskowa biokominka:
Wszystkie cegły kształtki ( poza cegłami cokołowymi ) i leżące na nich płyty denne są ze sobą łączone zgodnie z przedstawionymi rysunkami montażu biokominka 3 lub biokominka 5. Zaleca się narysowanie podstawowego planu kominka i nałożonych na cokół nadstawianych elementów. Ogniotrwałe cegły kominkówki muszą być tak łączone, aby znajdowały się wewnątrz rzutu poziomego całej obudowy kominka. W ten sposób zagwarantowane będzie optymalne osadzenie zarówno obudowy jak i drzwi kominka.
UWAGA: Przed połączeniem kamienia tworzącego pierwszą warstwę z rogowymi kamieniami z przodu kominka i przed nałożeniem całej obudowy kominka musi zostać zamontowany mechanizm mocujący ramę drzwi ( patrz montaż opaski ościeżnicy drzwiowej).
Kamienie cokołowe i leżące na nich płyty denne wstawiane są luźno do kominka. Dzięki temu można je wyjmować, aby umożliwić wyczyszczenie powierzchni cokołu. Pomiędzy górnymi kształtkami ściennymi a obudową zaleca się wstawienie mocnych pasów ceramicznej włóknistej maty a następnie nasadzenie na sucho obudowy. Zapewnia to hermetyczne zamknięcie górnych kształtek ściennych.
Nadstawiane elementy obudowy są uszczelniane włóknistym tworzywem sztucznym i muszą zostać dodatkowo spięte drutem w odpowiednich otworach. Boczne uszczelnienie obudowy z górnymi kształtkami ściennymi powinno być wykonane również przy użyciu włóknistego tworzywa sztucznego.
Do prac montażowych polecamy do wyboru drobną wysokogatunkową zaprawę do osadzania cegieł Universal Super 0-1 lub nowy elastyczny klej Thermoflex.
Pozostałe produkty z tej kategorii:
-
Biokomink 3
-
Biokominek 5
-
Piece szamotowe
-
Piece chlebowe
-
Thermoflex
-
Pilo
-
Profix
-
PICK & PUTZ
-
Acrathin
-
Universal super
-
Universal expres
-
Zaprawa piecowa EMA
-
Zaprawa piecowa Universal
-
Faserplast Kerathin P 1000 1260
-
Wilgotny filc
-
Armierunsputz
-
Pick & Putz
-
Hefnerputz
-
Kreativputz
-
Glattspachtelputz
-
Gliniany system tynkowy
-
Kanały (kształtki) szamotowe
-
30 mm
-
Kształtka podłączeniowa do komina
-
Płyty izolacyjno - konstrukcyjne